2021 LGS Konuları ve Soru Dağılımı MEB

2021 LGS Konuları

LGS, sınav adayı bu yazımızda siz değerli LGS Sınavı adayları için LGS Konuları liste halinde sizlere sunduk. Bu makalemiz de 2021 LGS Konuları, LGS Nedir, LGS Sınavı Ne Zaman ve LGS Sınavında hangi konular çıkacak sorularının cevabını bulabileceksiniz.

LGS Nedir?

MEB tarafından Liselere Geçiş Sınavı TEOG yerine getirilen yeni bir merkezi sınav sistemidir. Öğrenciler LGS (Liseye Geçiş Sınavı) sınavına girerek daha kaliteli liselerde eğitim görecekler.

LGS Konuları tüm öğrenciler tarafından merakla aranmakta olduğundan bizde siz değerli öğrencilere liste halinde konuları verdik aşağıdaki bağlantılardan derslerin konularına gidebilirsiniz.

LGS’de Kaç Soru Sorulacak?

2021 LGS’de 40 sayısal ve 50 sözel olmak üzere toplamda 100 soru sınav adaylarına sorulacak.

2021 LGS Konuları

Kaynak
MEB

33 Yorum

 1. Hocam 2021 LGS için sadece sekizin sınıfın konularından mı sorumlu olacağız yoksa5, 6,7 de içinde mi? Teşekkürler.

 2. Hocam sınav için çok tedirginim uzak tan eğitimden de hiçbir şey anlamıyorum

  1. Öncelikle sınav için şimdiden başarılar dilerim. İkinci olarak da sadece senin için geçerli olan bir durum değil bu. UZaktan eğitim herkes için aynı durumda. Telafi etmek için bireysel çalışmaya daha fazla zaman ayırmanızı tavsiye ederim.

 3. LGS’de Kaç Soru Sorulacak?

  2021 LGS’de 40 sayısal ve 50 sözel olmak üzere toplamda 100 soru sınav adaylarına sorulacak. ???

  1. Olmayalim ya zaten uzaktan egitimde bisey anlamiyoruz bide sorulari zorlastirip tum konulardan sprumlu tutarlarsa biz iyi bi Lise felan kazanamayiz hayallerimin engelleri iste

 4. Hocam bisey dicektim hocam biraz zor olmazmi sizce cunku uzaktan egitimde bisey anlasmiyo okullar yarim yamalak bence cok zor olucak bende 8 im ama biraz fazla xor yani

  1. Aynen oyle televizyondaki ebadan zaten bisey anlasilmiyor konuyu iyi anlatmadan soru cozmeye geciyorlar sacma canli ders desen azcik bi sure basil anlicazki Bari sorulari kolay yapsalar dicemde Tek Benin dememlede olmuyor ztn sonumuz iyi gitse bari

 5. Hocam ben fen lisesine gitmek istiyorum.LGS’ye çalışacağım. Çalışma programı hazırlayacağım ama ben 7.sınıfa geçtim o yüzden nasıl hazırlayacağımı bilmiyorum.Bana yardım edin lütfen.

 6. Hocam ben fen lisesine gitmek istiyorum.LGS’ye çalışmak için program hazırlamak istiyorum ama ben 7.sınıfa geçtim o yüzden nasıl hazırlayacağımı bilmiyorum bana yardım edin lütfen.

 7. Hocam sadece 1.donemin konuları çıkacak diyorlar nasıl olacak bunlar her iki döneminde bence

 8. Selamün aleyküm hocam 2021 LGS Tüm dersler konularını yazabilirmisin mailimden çıkabilecek olanlar yani

 9. Selamün aleyküm hocam 2021 LGS Tüm dersler konularını yazabilirmisin mailimden çıkabilecek olanlar yani

 10. Hocam ya çok kazık gibi sorular soruluyor ve ayrıca canlı derslerde faln bi şeyy anlamıyoruz zaten çok zaman kaybettik ve ayrıca bireysel olarak ne kadar ilerliyebilirizki şunun şurasında ne kadar zaman kaldı bence konuları biraz azaltın ve daha kısa anlamsı kolay olsun bu benim için tek değil şurada yorumları okudum herkesin sıkıntısı aynı yani bence buna bi son demeli. En azından benim fikrim bu yönde. İ şalgam biri bizim sesimizi duyar!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu