2020 İOKBS Bursluluk Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

5 Eylül 2020 tarihinde yapılan 2020 İOKBS sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

MEB tarafından düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), eski adıyla da Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı, pandemi sürecinde alınan önlemler ve kısıtlamalar nedeniyle 5 Eylül 2020 tarihinde yapılmıştı.

5 Eylül 2020 tarihinde sınava giren 5,6,7,8, Hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyor. Sınava giren gençlerin hepsinin aklında aynı soru var, İOKBS 2020 sınavını kazandım mı, burs almaya hak kazandım mı. Tabi bu soruların cevabı için de öncelikle 2020 bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, 2020 bursluluk sonucunu nasıl öğrenebilirim sorularının cevap bulması gerekiyor. Konuyla ilgili detaylar aşağıda yer alıyor…

Öncelikle sınavın sonuçlarına MEB.GOV.TR sitesinde bakabileceksiniz. İkinci olarak da sınavın sonuçları 28 Eylül 2020 sabahı açıklanacak. Sonuçları görüntüleme sayfası 28 Eylül günü aktif olacak.

Son bir not olarak da sınav sonucunu görüntülemek için TC Kimliğinizi yanınızda bulundurmanız işinize yarayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu